Copyright © 2011 MMSkvapky.sk
Všetky práva vyhradené.
Design by Lucia.


www.emms.sk | www.kapky-mms.cz | www.VylecSe.cz | www.MMS-kapky.cz | www.kapkymms.cz | www.vyliecsa.sk | www.Vylec-Se.cz
MMS je skratka pre Master Mineral Solution (Majstrovský Minerálne Roztok)

Ide o presnú koncentráciu chloritanu sodného (MMS), ktorý je pred použitím aktivovaný presným množstvom 10% roztokom kyseliny citrónovej (Aktivátor). MMS1 je jednoduchý preparát z chloritanu sodného (NaClO2, angl. Sodium chlorit) a aktivátora kyseliny citrónovej (C6H8O7). Chloritan sodný sa pridáva do zubných pást, ústnych vôd, roztokov na čistenie očných šošoviek, žuvačiek, alebo sa predáva vo forme tabliet na dezinfekciu vody pre kempující a turistov. Oxid chloričitý vo forme plynu (ClO2, angl. Chlorine dioxide), ktorý aktivovaním chloritanu sodného vzniká, je známy ako prostriedok používaný pri úprave vody, dezinfekciu v zdravotníctve a potravinárskom priemysle. Kyselinu citrónovú, ktorá sa nachádza predovšetkým v citrusových plodoch a používa sa v domácnostiach a potravinárstve napríklad k príprave nápojov a konzerváciu, určite poznáte.

MMS2 je minerálna látka chlórnan vápenatý (Ca (ClO) 2, angl. Calcium hypochlorit), ktorý sa používa na úpravu a dezinfekciu pitnej vody, ale aj ošetrenie vody v plaveckých bazénoch. Chlórnan vápenatý sa po styku s vodou okamžite mení na kyselinu chlóru, ktorá je práve tou účinnou obrannou látkou imunitného systému. MMS2 nie je potrebné aktivovať kyselinou citrónovou.

Účinná látka je Chlórdioxid (Oxid chloričitý). Ide o látku, ktorá sa tesne pred užitím začne vyvíjať zmiešaním dvoch zložiek, je už vyše sto rokov v zdravotníctve používaný chlórdioxid. Pán Humble bol však prvým koho napadlo ho použiť vo vnútri ľudského tela.

MMS zmiešaný v presnom pomere s obyčajnou kyselinou citrónovou uvoľňuje po dobu 12 hodín v ľudskom tele určité množstvo chlórdioxidu, ktorý selektívne ničí vždy len a len patogénne mikroorganizmy (parazity, baktérie a vírusy) pretože tie sú kyslej povahy rozdiel od zdravých ľudských buniek a tkanív, ktoré sú zásadité. Tým rozviaže ruky imunitnému systému, ktorý potom môže opäť robiť svoju prácu. Samotný chlórdioxid sa rozložia na bežné látky, ktoré telo vylúči alebo môže ďalej využiť.

Jednoduché, geniálny a nesmierne účinné. MMS nie je "liek" ale úplne normálne fungujúci chemická látka, proti ktorej patogény nemôžu vyvinúť odolnosť, ako v príklade antibiotík. Pán Jim V. Humble všetko dopodrobna vysvetľuje vo svojej knihe, ktorá vyšla aj v ČR a SR.
Co je MMS?
Nemoce a MMS
Dávkování MMS
Kde koupit MMS?
MMSFórum
MMS je látka, ktorá zabíja vírusy, baktérie a koky. Keď sa ClO2 v žalúdku vstrebe, dostáva sa priamo do krvného obehu rozpustený v krvnej plazme a naviazaný na hemoglobín červených krviniek. Jeho prvá cesta vedie do pečene (cez vena portae). Hlavné funkcie pečene - detoxikácia (liekov, jedov atď); produkcia cukrov, hormónov a imunoproteinů - sa účinkom prijatého ClO2 podstatne zlepšujú.

Keď konzumujeme MMS aktivovaný kyselinou citrónovou, je využitie ClO2 v dokonalej harmónii s využitím iných živín. Naviac sa postupne zvyšuje schopnosť tela vstrebávať a využívať vitamíny, minerály, aminokyseliny a bylinné extrakty natoľko, že sa ich doterajšie podávané množstvo mužov aj znížiť, a to bez ohrozenia priaznivých účinkov, ako napr zvýšenie energie, vitality a schopnosti koncentrácie, rýchleho uzdravovania, lepšieho krvného obehu, menšieho sklonu k tvorbe kŕčových žíl, jemnejšej pleti a rýchlejšej regenerácie po športových výkonoch.
MMS je produkt, ktorý sa tiež môže skvele využívať zvonka (na dezinfekciu). V správe Baylor Research Foundation stojí: "Tekutý stabilizovaný kyslík" (MMS bez aktivátora v riedení 3%) úspešne pôsobí proti niekoľkým druhom anaeróbnych baktérií a kvasiniek (Staphylococci, Streptococci, Giardia lamblia, Salmonella, Escherichia coli, Candida albicans). Jednou z prekvapivých vlastností je, že ClO2 používaný vnútorne nemá žiadny negatívny účinok na mikroaerofilní baktérie kyseliny mliečnej. Mikróby, ktorí s nami žijú v symbióze, nie sú radikály chlóru ničení, pretože tie zasahujú len patogény kyslej povahy. "

MMS likviduje patogény oxidáciou. Ión oxidu chloričitého pri styku s povrchom baktérie, vírusu alebo infikované bunky okamžite doplní svoju elektrónovú väzbu z jej povrchu. Každý ión ClO2 môže odobrať z elektrónového obalu molekúl patogénov až 5 elektrónov, a tým preraziť otvor do ich bunkovej membrány. Pri použití MMS tak nehrozí problém ako u antibiotík, že pri dlhodobom pôsobení, počas ktorého sa antibiotiká snažia narušiť jadro patogénu, by mohli tieto nájsť účinný spôsob obrany a stať sa proti antibiotiku odolné. MMS narúša patogény okamžite pri prvom kontakte, teda si nemajú ako vytvoriť obranu.

MMS je účinné už pri nízkych koncentráciách. Pozostatkom chemické reakcie v tele je chlorid sodný (NaCl kuchynská soľ) a kyslík, ktorý sa stane súčasťou vody alebo oxidu uhličitého (to, čo vydychujeme). Teda pri užívaní MMS nevznikajú žiadne škodlivé látky a vedľajšími účinkami. Atómy rozpadnutých molekúl patogénov sú rozptýlené a budú z tela vylúčené. Zdravé bunky pritom MMS vôbec neohrozuje, pretože oxidačný potenciál (E °) molekúl oxidu chloričitého (0,95 V) je nižší ako oxidačný potenciál kyslíka (1,3 V), ktorý telu neškodí. Rovnako tak neškodí ani črevnej flóre alebo iným užitočným mikroorganizmom. Všetko zdravé a silné teda zostáva uchránení a MMS ničia iba baktérie, vírusy, plesne, parazity teda všetko nezdravé.

Hoci oxid chloričitý je jedným z najslabších oxidantov, je vďaka jeho schopnosti prijať do svojej molekulovej väzby až 5 elektrónov najúčinnejším známym ničiteľom patogénov. V porovnaní s ním silné oxidanty, napríklad ozón (2,07 V) alebo peroxid vodíka (1,78 V) dokážu prijať do svojej molekuly len 2 elektróny. Hoci okrem patogénov zabíjajú aj zdravé bunky a poškodzujú tkanivá, používajú sa v zdravotníctve dokonca aj intravenózne (vnútrožilovo).

Poznámka: Oxid chloričitý je niečo úplne iné než chlór. Ak oxid chloričitý rozptýlia oxidáciou molekuly patogénov na jednotlivé atómy, chlór vytvára spolu s molekulami patogénov nové, často karcinogénne alebo jedovaté zlúčeniny, ktoré môžu byť pre ľudský organizmus nebezpečnejší ako patogény, ktoré zničia.